fbpx

BLOG

BLOG

JAK A KDE ZAČÍT? U SEBE!

VÁŠ ČAS A PRÁCE

Jedním ze základních pilířů úspěšně investovaného času je to, že děláte práci, která vás baví, naplňuje, do které se těšíte a ještě vás i živí. Já si tu svojí nejlepší práci vysnil už v roce 1994. 

VÁŠ ČAS A ZDRAVÍ

Zdraví je bezesporu jedním ze základních pilířů spokojeného života a v anketě, kterou jsem vyhlásil na svých webových stránkách, pro něho hlasovala více než polovina respondentů. Ti odpovídali na otázku: Co je podle nich v životě nejdůležitější.

VÁŠ ČAS A RADOST
Z MALIČKOSTÍ

Mnozí z nás si to ani neuvědomují, že mají ten dar vidět, slyšet, cítit a užívat si tu nádheru okolo nás. Jedním z důvodů spokojeného života, je právě to, že se můžete radovat opravdu z maličkostí.

VÁŠ ČAS A OBLÍBENÁ MÍSTA

Je to vážně jednoduchý recept na správné investování času v našem životě. Vyhledávejte a navštěvujte místa, která máte rádi, kde se cítíte skvěle a kde je vám fajn. U mě je to samozřejmě na prvním místě příroda. Proto rád chodím do hor, po horách a klidně i nějakou tu skalku si vyšlápnu.

VÁŠ ČAS A HUDBA

V mojí knižní prvotině 7+1 myšlenka aneb ze snu až do rádia, navrhuji čtenářům, aby si udělali malý test a popřemýšleli nad tím, kterou písničku si v posledních dnech, týdnech nebo i měsících nejčastěji notovali nebo zpívali. Klidně to teď udělejte také. 

VÁŠ ČAS A PENÍZE

Ano, je to tak, i peníze patří ke spokojenému životu a díky nim budete moci lépe investovat svůj čas. Proto byste se neměli bát, říct si o peníze, když si je zasloužíte a důležité je také znát svoji cenu.

VÁŠ ČAS A BYDLENÍ

Ke spokojenému životu na 100% patří také to, že máte kde složit hlavu. A je úplně jedno jestli vám ten byt či dům, říká “Pane” nebo ne. Ano, je něco jiného, pokud jste nemovitost dostali darem, zdědili nebo koupili za malé peníze. 

VÁŠ ČAS A LIDÉ
OKOLO VÁS

Lidi okolo sebe poslouchejte, vyprávějte s nadšením své zážitky, zkušenosti, ale hlavně neraďte! Mě když se někdo zeptá co má dělat, tak si půjčím hlášku z filmu “Román pro ženy”, kde Simona Stašová říká: “Mon cherie, já bych ti tak ráda poradila, ale podívej se na mě. Copak můžu někomu radit?”

VÁŠ ČAS A KONÍČKY

Je to tak. Dalším jednoduchým tipem na to, jak správně investovat svůj čas je: věnovat se tomu, co vás baví. Může to být zahradničení, fotografování, cestování, malování portrétů, cyklistika nebo jiné další sporty, vytváření účesů, čtení knih, péče o starší lidi, natáčení videí, atd.  

VÁŠ ČAS A OPTIMISMUS

Celé je to o tom, že se na život i situace, které vás denně potkávají začnete dívat z jiného úhlu. Nejlépe z té lepší stránky. A ukážu vám to na jednoduchém příkladu, který jsem zažil na vlastní kůži. Už se vám někdy stalo, že mezitím, co jste byli na dovolené, vám vytekla pračka?

líbí se vám tyto stránky?

Mým cílem je pomáhat lidem opravdu žít a nejen přežívat.
Z tohoto projektu mi neplynou žádné příjmy. Můžete mě podpořit zasláním jakékoliv částky na číslo účtu 1244078183/0800.
Za podporu moc děkuji.

Shlédnutí: 204