V životě je nejdůležitější náš čas (42. den)

ČTYŘICÁTÝ DRUHÝ DEN

Vítejte u dalšího dílu motivačního seriálu o tom, že: “V životě je nejdůležitější váš čas.”  V tomto seriálu vám odhalím tajemství, jak “svůj čas” úspěšně investovat.

DNEŠNÍ TÉMA:

nejdůležitější je…

váš čas!

Ke spokojenému životu na 100% patří také to, že máte kde složit hlavu. A je úplně jedno jestli vám ten byt či dům, říká “Pane” nebo ne. Ano, je něco jiného, pokud jste nemovitost dostali darem, zdědili nebo koupili za malé peníze. Mluvím o tom, že jste si nemuseli brát půjčku. Vědomí, že máte dluhy, vám totiž na klidném spánku nepřidá. Podle mě prostě není rozdíl v tom jestli splácíte dluh investováním peněz do vlastního nebo do pronajatého. Náklady na opravu si ve vlastním hradíte sami a v pronájmu je většinou zaplatí pronajímatel.

Jeden známý mi kdysi oponoval:”A kde máš jistotu, že tě z toho pronájmu nevyhodí?” A já odpověděl:”Mám ji stejně velkou jako ty, když netušíš, jestli tuhle práci budeš moct dělat i příští týden.”

Ale zpět k tomu, co jsem chtěl říct jako hlavní myšlenku.
Připomnělo mi to situace, které slýchám od lidí, kteří si zrovna procházejí obdobím, kdy se rozcházejí s partnerem a tvrdí, že i kdyby zvolili možnost se odstěhovat, nebude to v tom bytě už takové jako do teď. Já jim vždycky oponuji, že to není pravda, protože nové bydlení si můžou přizpůsobit podle svých představ a navíc se nemusí utápět ve vzpomínkách, které jim právě staré bydlení připomíná.

Tip pro ten dnešní díl seriálu tom, že: “V životě je nejdůležitější náš čas”, je jednoduchý. Nedělejte si hlavu z toho, že nejste majiteli nějaké nemovitosti. Důležité je nemít dluhy, mít kam složit na noc hlavu a cítit se v daném domě či bytě skvěle a spokojeně.

Hezký a spokojený den i život vám přeje Vlasťa Macík

Moje knížky

Poslechněte si audio

Pokud neradi čtete, je možné si každý díl poslechnout pomocí tohoto přehrávače. Celý text je tímto namluvený mým hlasem a hudba v pozadí je z webu www.bensound.com

líbí se vám tyto stránky?

Mým cílem je pomáhat lidem opravdu žít a nejen přežívat.
Z tohoto projektu mi neplynou žádné příjmy. Můžete mě podpořit zasláním jakékoliv částky na číslo účtu 1244078183/0800.
Za podporu moc děkuji.

REKLAMA

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

*Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami užívání webu.