V životě je nejdůležitější náš čas (7. den)

sedmý DEN

Vítejte u dalšího dílu motivačního seriálu o tom, že: “V životě je nejdůležitější váš čas.”  V tomto seriálu vám odhalím tajemství, jak “svůj čas” úspěšně investovat.

DNEŠNÍ TÉMA:

nejdůležitější je…

váš čas!

Zdraví je bezesporu jedním ze základních pilířů spokojeného života a v anketě, kterou jsem vyhlásil na svých webových stránkách, pro něho hlasovala více než polovina respondentů. Ti odpovídali na otázku: Co je podle nich v životě nejdůležitější.

Přikláním se k těm lidem, kteří tvrdí, že zdraví je spojeno s naší myslí a psychikou a proto pokud onemocníme, je to hlavně z toho důvodu, že nám v životě něco chybí, něco nás trápí nebo nejsme s něčím v našem životě spokojeni.

Při svých cestách po naší republice jsem měl možnost potkat lidi, kteří mi tuto teorii potvrdili. Byl to i osmdesátiletý pán, který jezdil na kontrolu do nemocnice, kde si s ním nevěděli rady. Byl zcela zdravý, proto ho nemohli hospitalizovat, ale jak se mi svěřil, každý den od osmé ranní až do šestnácté odpolední jej bolela pravá ruka a nikdo nevěděl proč.

Když jsem se ho zeptal, jestli se mu v životě něco nepřihodilo, když ta bolest začala, jestli se něco zásadního v jeho životě nezměnilo, neudálo, odpověděl, že ne a popisoval mi všechny horské vrcholy, které snad až do svých 70 let zdolával.

O pár minut později mi na stejnou otázku smutně odpověděl. Vlastně máte pravdu, předtím než to začalo, mi zemřela moje manželka. Ano, pochopili jste to správně, chyběla mu jeho “pravá ruka” v životě!

Můj tip pro dnešní díl seriálu že:“V životě je nejdůležitější náš čas”, je jednoduchý. Chcete-li být zdraví udělejte maximum pro to, abyste byli spokojení.
A kdyby vás náhodou skolila nějaká nemoc, mrkněte se do zadní části knížky Miluj svůj život od Louise Hay, která v ní popisuje pravděpodobné příčiny nemocí. Odkaz na knížku je zde!

DOPORUČENÁ ČETBA

Poslechněte si audio

Pokud neradi čtete, je možné si každý díl poslechnout pomocí tohoto přehrávače. Celý text je tímto namluvený mým hlasem a hudba v pozadí je z webu www.bensound.com

REKLAMA

Nejbližší přednáška

 • So
  01
  Úno
  2020

  Vlasťa Macík - Živá kniha

  15:00Slavičín, Zámek Wichterle